“Jezus zegt: gaat uit over de hele wereld en verkondigt het evangelie. En wij doen dat op deze manier. Wij voelen ons geroepen om dat op deze manier te doen.”
Op een ‘Avond van de Martelaren’ wordt gebeden voor mensen die stierven vanwege hun geloof. Door de maatregelen vanwege het coronavirus kon slechts één van de dit jaar geplande avonden doorgaan: vrijdag 6 maart in Breda. De andere avonden moesten worden afgelast. We spraken in Breda met Eefje Musters. Zij omschrijft de Avond van de Martelaren als “intens” en “indrukwekkend”.
Als er aanslagen zijn op kerken, hoor je daar ook over bij het NOS-journaal, vertelt Eefje. Maar dan zijn er verschillende nieuwsitems achter elkaar en ga je snel weer door naar het andere nieuws. “Op een Avond van de Martelaren ga je er veel dieper op in,” vertelt ze. “Het is getuigenis op getuigenis.”
Luister naar het verhaal van Eefje. Bekijk de video.
Bekijk ook het videoverslag van de Avond van de Martelaren: ‘Op deze avonden bidden we voor de martelaren van nu’
