“We hebben de bisdommen toegewijd aan Maria, zoals we ook na het doopsel bijvoorbeeld kinderen aan Maria toewijden. En zoals na het huwelijk mensen nog even naar het Maria altaar gaan om zich toe te wijden.”
“In de agenda’s van de schutterijen is de eerste zondag van juli heilig.” Deken Ed Smeets is gildepriester van de Venrayse schutterij. Op die dag kwamen de schutterijen uit Nederlands en Belgisch Limburg samen voor het Oud-Limburgs Schuttersfeest.
“Als iemand wordt opgenomen in een bepaalde orde van de schutterij, dan is dat altijd voor altaar, haard en troon”, zegt hij.
De schutterijen houden een eeuwenoude traditie levend. Ze zijn ontstaan vanuit de Kerk. Ze beschermden kerken en hun gemeenschap en groeiden uit tot verenigingen waarin geloof, traditie en saamhorigheid centraal staan.
Voor leden voelt de schutterij als een tweede familie.
Het Oud-Limburgs Schuttersfeest vond plaats in Melick.